Prístroje

IPL EXILITE: Redukcia pigmentových škvŕn

Pigmentové škvrny sa objavujú na koži, keď je narušený mechanizmus pigmentácie a pri zvýšenej produkcii melanínu. Niekedy sa na istom mieste pokožky pigment nahromadí a vytvorí farebné škvrny rôznej veľkosti a tvaru. Hovoríme o pigmentových névach. Môžeme ich mať od narodenia prípadne sme ich nadobudli v priebehu života. Ich pigmentové ložiská sú zväčša uložené v hlbokých vrstvách kože, takže prirodzeným samoobnovovaním pokožky sa neodstránia. Poruchy kožnej pigmentácie patria k častým kozmetickým nedostatkom.


Exilite účinne odstraňuje kožnú pigmentáciu spôsobenú slnkom, hormonálnymi zmenami, metabolickými reakciami či bežným procesom starnutia. Špecificky filtrovaná svetelná energia je absorbovaná melanínom nachádzajúcim sa v pigmentových škvrnách. Energia toto farbivo zahrieva, spôsobuje svetelnú reakciu a následný rozpad pigmentových škvŕn. Rozpadajúce sa farbivo je vstrebané autoimunitnými mechanizmami organizmu alebo odlúčené.

Odporúčame 3 až 5 ošetrení s odstupom 2 až 3 týždňov. Počet ošetrení a doba medzi jednotlivými ošetreniami je vždy individuálna a nedá sa presne určiť. Závisí to od každého klienta individuálne.

Ošetrovaná oblasť môže byť začervenaná ihneď po ošetrení. Postupne môžu pigmentové škvrny ešte stmavnúť, to je ale správny priebeh odstraňovania pigmentu, pretože za pomoci IPL ošetrenia pigment vyťahujeme z pokožky. Stmavnutie sa behom dvoch týždňov odlúpne samo. Nezasahujte do procesu hojenia svojpomocne – odlupovaním pokožky.